Witamy w serwisie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o. w Wieluniu!
      Celem naszego serwisu jest zapoznanie Państwa z zakresem usług świadczonych przez nasze Przedsiębiorstwo. Strona zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących historii i obecnej działalności naszej firmy oraz przedstawia zakres działania poszczególnych Zakładów.
      W serwisie, w dziale "zamówienia publiczne", znajdą Państwo aktualizowany na bieżąco dział poświęcony przetargom, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu, a amatorów letniego wypoczynku, z pewnością zainteresuje dział poświęcony ośrodkowi wczasowemu w Kamionie.
      Dzięki naszej stronie, szybko i łatwo odnajdą Państwo informacje dotyczące świadczonych przez nas usług, a także numery telefonów przydatnych w razie awarii sieci wod-kan, czy też dotyczących budynków administrowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu.
Zapraszamy!

Czy wiesz, że…
Autor: KT, 11-09-2017, 20:13

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Przedsiębiorstwa Komunalnego zajmuje się m.in. odprowadzaniem ścieków z miejsc ich powstawania wraz z ich oczyszczaniem. Zanim jednak ścieki trafią do oczyszczalni ścieków zlokalizowanej przy ul. Błońskiej w Wieluniu muszą pokonać metry, kilometry kanalizacji ściekowej.

Najbardziej powszechnym sposobem przesyłania ścieków jest system grawitacyjny: ścieki w naturalny sposób spływają z terenów wyżej położonych w kierunku terenów niżej położonych (oczyszczalnia ścieków przy ul. Błońskiej została usytuowana na terenie najniżej położonym w mieście Wieluń). Rozrastanie się sieci kanalizacyjnej uniemożliwia opieranie się jedynie na grawitacji przy przesyłaniu ścieków. Potrzebne są przepompownie ścieków. To one pomagają ściekom pokonać wzniesienia, przez które przebiega kanalizacja ściekowa.

W gminie Wieluń takich przepompowni jest aż… 45. Utrzymanie ich nieprzerwanej pracy wymaga ciągłego nadzoru ze strony Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Przedsiębiorstwa Komunalnego. Powtarzające się zapchania kanalizacji, a szczególnie zapchania pomp na istniejących przepompowniach ścieków są codziennością. Wymagają interwencji pracowników PK oraz użycia specjalistycznego sprzętu. Prawidłowe korzystanie z kanalizacji zmniejsza ryzyko zapchania kanalizacji oraz zatrzymania pracy przepompowni.

Prawie każdy wie, że nie należy wrzucać do kanalizacji ręczników papierowych, chusteczek higienicznych, chusteczek nawilżających dla dzieci i dorosłych, pieluch jednorazowych oraz innych części stałych.

Zatrzymanie pracy przepompowni ścieków w skrajnych przypadkach może powodować zalania mieszkań i piwnic odbiorców naszych usług mieszkających w pobliżu przepompowni ścieków. Każdego dnia Zakład Wodociągów i Kanalizacji Przedsiębiorstwa Komunalnego czuwa, aby do takich skrajnych sytuacji jednak nie dochodziło.

Dane podstawowe
Przedsiębiorstwo Komunalne
Sp. z o.o.

98-300 Wieluń