Jako Przedsiębiorstwo Komunalne w różny sposób działamy dla dobra społeczności lokalnej. Działamy, choć nie zawsze o tym mówimy. Od niedawna nasza społeczność lokalna to również Obywatele Ukrainy. Nasze działania kierujemy również do naszych Gości zza wschodniej granicy. Stworzyliśmy ulotkę w języku ukraińskim - mówiącą o zasadach segregacji. Każdy produkuje odpady – niezależnie od tego skąd jest i dokąd zmierza.

Wsparliśmy również piękną akcję sprzątania ulicy Spokojnej, która dzięki Obywatelom Ukrainy jest czysta jak nigdy dotąd.

0

Przyzwyczailiśmy się już trochę do tych codziennych informacji z wojny u naszych Sąsiadów.  Może nawet przyzwyczailiśmy się już do języka ukraińskiego na szkolnych korytarzach, w sklepie, czy na ulicy, ale czy Obywatele Ukrainy przyzwyczaili się do tego, że żyją z dala od swoich domów?

Wiele osób, wiele organizacji każdego dnia robi dużo, by przywrócić Im normalność w czasie wojny. Razem z wieluńskimi harcerzami wspieramy działania skierowane w dobrych celach. Dzięki harcerzom nasza pomoc trafia do Obywateli Ukrainy we właściwy sposób. Jest kierowana do dzieci. Niech one czują się choć trochę normalnie w tych trudnych czasach.